top of page

Ботулізм

Хворий П. 51р. поступив в приймальне відділення зі скаргами на двоїння перед очима, неможливість ковтання, виражену загальну слабість, задишку.

З анамнезу відомо: після вживання консервованого мяса з’явилися блювота і пронос, наступного дня погіршилося ковтання, яке з кожним днем прогресувало, пізніше з’явилося двоїння в очах, туман перед очима, стало важко дихати, у зв’язку з цим звернувся за медичною допомогою у лікувальний заклад.

Оглянутий анестезіологом, терапевтом, інфекціоністом. При огляді виявлено характерні симптоми для даного захворювання: порушення зору, підвищена втомлюваність, м’язова слабкість, ознаки ураження травної системи( нудота, блювання, пронос).

Хворий госпіталізований в відділення анестезіології та інтенсивної терапії. У зв’язку з погіршенням загального стану, наростанням дихальної недостатності, хворий переведений на штучну вентиляцію легень, розпочато інтенсивну терапію:

  • Протиботулічна гексавалентна сироватка 1 доза.

  • Гормонотерапія.

  • Дезінтоксикаційна терапія.

 

На другу добу перебування хворого в стаціонарі у зв’язку з необхідністю проведення довготривалої штучної вентиляції легень, хворому проведена трахеотомія. Періодично проводилась санація трахеобронхіального дерева. Протягом шести днів стан хворого залишався важким, хворий непритомний, проводилась респіраторна підтримка та дезінтоксикаційна терапія.

На сьомий день перебування в стаціонарі, стан хворого почав покращуватись. Свідомість відновилась, дихання самостійне через трахеостомічну трубку без респіраторної підтримки. Трахеостомічну трубку забрано. Дихання самостійне адекватне. Стан хворого середнього ступеня важкості. Притомний, контактний.

Після проведення інтенсивної терапії стан хворого суттєво покращився, хворий переведений для подальшого лікування в інфекційне відділення.

Після завершення лікування виписаний додому.

bottom of page