top of page

Травматологічне відділення з травмпунктом 

  • Історично cклалося так, що  сучасна Тернопільська комунальна лікарня швидкої допомоги може претендувати на звання одного із самих старих клінічних закладів м. Тернополя. Відповідно, несе за собою першість області по наданню ургентної допомоги в галузі травматології, володіє цілим рядом напрацьовок та досягнень, що кардинально відрізняє її від інших закладів. Основною і , можливо, особливою рисою є ургентна служба з ортопедії і травматології, яка допомагає жителям  не тільки жителів міста Тернополя, області, але й мешканцям інших регіонів України.  Підготовка спеціалістів ортопедо-травматологічного відділу відбувається постійно і має цілу низку нюансів у вивченні особливостей невідкладної допомоги, і не обмежується навчанням та стажуванням лікарів закладу  межами України чи Європи.

  • Надзвичайно важливу функцію у складі травматологічної служби закладу відіграє травмпункт, який в круглодобовому режимі обслуговує жителів м. Тернопіль та прилеглих районів. В середньому за одну добу обслуговується до 40 пацієнтів. У зимовий період цей показник зростає до 60 пацієнтів за добу.​

  • Особливою рисою відділу травматології ТМКЛШД є напрямок ургентної та планової хірургії кисті, яка є авторитетною ланкою для лікарень інших областей , та є тим надбанням , яким  не володіють інші відділення ортопедії і травматології області. 

  •  В основі  напрямку лежить ургентна допомога, що є пріоритетним. Проте, потреба області  у планових та реконструктивних операціях на кисті та стопі  є не менш актуальною, тому кількість оперативних втручань на цих сегментах з відмінними  результатами є візитною карткою Тернопільської області.

  • Травматологічне відділення з травмпунктом розгорнуто на 70 ліжок. В складі відділення працює 18 лікарів в тому числі лікар-нейрохірург та торакальний хірург.

У відділені надається кваліфікована цілодобова медична допомога при травмах та захворюваннях опорно-рухового апарату з широким спектром оперативних втручань із застосуванням сучасних металоконструкцій.

    

На базі відділення працює кафедра  травматології та ортопедії з комбустіологією ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського. Щорічно проводиться близько 1800 оперативних втручань.  

Ведучи мову про перелік оперативних втручань при невідкладних випадках травм кисті і ступні, працівники віділення  досконало  воконують операції з використанням наступних технік:

  • Первинні і вторинні хірургічні обробки ран кисті і стопи

  • Сухожильний шов згиначів та розгиначів

  • Епіневральний шов нервів

  • Накладання судинних анастомозів на рівні кисті, передпліччя, стопи, гомілки

  • Накісний та позавогнищевий остеосинтез дрібних фрагментів стандартними методами та методиками, на які запропоновано цілу низку патентів та раціональних пропозицій.

Сучасними методами слід вважати анкерні реінсерції сухожиль та зв’язок в сладних для хірургії методик.

Використання мікрохірургічної техніки дозволило успішно проводити реплантації ампутованих сегментів на різних рівнях з високим показником задовільних результатів.

Планові операції базуються на виконанні реконструктивних втручань із залученням мікрохірургії.

Передовими досягненнями доцільно вважати застосування спейсерних протезів сухожиль з наступним заміщенням ауто трансплантатами, що дозволяє відновити працездатність травмованого сегменту.

Окремою ланкою слід виділити хірургію зап’ястку: ургентні та планові операції на карпальному суглобі та його стрктурах

Ліквідація складних нестабільностей та незрощень дрібних кісток з використанням кісткових трансплантатів на судинній ніжці є теж надбанням клініки травматології ТМКЛШД, що не проводиться  у жодному лікувальному закладі суміжних областей.

Широко застосовуються різні види сучасного металоостеосинтезу при переломах кісток, а саме: блокуючий остеосинтез, остеосинтез LCP-пластинами та інші малоінвазивні способи металоостеосинтезу. Для цього використовують різні види навігаційного обладнання та ЕОП.

Розвивається напрямок протезування на рівні кисті та передпліччя з використання протезів суглобових поверхонь голівки променевої кістки вітчизняних та закордонних виробників.

Відділення співпрацює з приватним підприємством "Ортоклініка", яке розміщується поряд з травматологічним відділенням та забезпечує малоінвазивні втручання при різних захворюваннях та пошкодженнях суглобів.

 Молодим, але перспективним напрямком, над яким працюють більше п’яти спеціалістів закладу є мікрохірургія. Ця галузь розширяє перспективи використання мікросудинних анастомозів у низці реконструктивних операцій, закриттю дефектів м’яких не тільки в травматологічних, а й в хірургічних хворих. Актуальність використання вільних та невільних повношарових клаптів є тепер пріоритетом не тільки передових клінік м.Києва, а й обласних центрів.

Єдиним в області закладом, де виконуються планові реконструкції при  доброякісних пухлинах та вродженій патологіі у дорослих на рівні кисті і стопи є травматологічне відділення ТМКЛШД. Заміщення дефектів проводиться із застосуванням композитних матеріалів синтетичного та природного походження, а також аутологічними кістковими блоками на живильній артеріальній ніжці.

Мікрохірургічна техніка не обмежується не лише  судинними анастомозами. Набуває популярності мікрохірургія периферичних нервів в ургентній травмі та планових реконструктивних втручаннях. Це дозволило вирішити давні дилеми з нейродистрофічними синдромами та застарілими пошкодженнями периферичних нервів. 

Реконструктивна та естетична хірургія кисті і стопи дозволяє ліквідувати проблему контрактур Дюпюітрена або повздовжньої та поперечної розпластаності стопи та їх наслідків.

У травматологічому відділенні за рік лікується більше 2000 пацієнтів, з них близько 1400 шляхом оперативного втручання.

Лікарі відділення відвідують науково-практичні конференції республіканського та міжнародного рівнів, проходять стажування у провідних клініках України та світу та мають відповідні кваліфікаційні категорії.

bottom of page