Новий метод лікування геморою за допомогою сучасних технологій
На базі хірургічного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги більше року успішно виконуються операції при геморої з використанням новітніх технологій. Впроваджено степлерну гемороїдектомію у хворих з ускладненими формами комбінованого геморою III-IV стадії. Методика лікування геморою із застосування методу Лонго широко застосовується у країнах північної Америки та Європи більше десяти років. Світова практика показує, що 90% оперативних втручань з приводу геморою успішно виконуються сучасними методами без втрати працездатності пацієнтів.
Причини виникнення геморою:
· Спадкова схильність (нерідко геморой стає сімейним захворюванням)
· Запори (збільшується тиск в прямій кишці і відбувається приплив крові до гемороїдальних вузлів, що сприяє їх збільшенню і подальшого випадання)
· Вагітність в останні місяці і пологи (у жінок виникає підвищення тиску в черевній порожнині, що може викликати появу геморою);
· Малорухливий спосіб життя супроводжує застій крові в малому тазу
· Надмірне вживання алкоголю, гострої їжі
· Запальні та пухлинні захворювання в області малого тазу
· Підйом ваги (при цьому відбувається підвищення внутрішньочеревного тиску, що призводить до випадання гемороїдальних вузлів)
· Ожиріння, тривала діарея
· Недостатнє споживання в їжу харчових волокон, рідини
Більшість людей знають, що вилікувати геморой вартує великих страждань. Ми ж пропонуємо лікування геморою без страждань – радикально, згідно з світовими стандартами. Суть операції полягає в проведенні циркулярної резекції і ушиванні випадіння слизової з гемороїдальними вузлами.
Для виконання операції використовується циркулярний зшиваючий апарат DST Series EEA, що працює за принципом степлера.
Результати операції за допомогою циркулярного зшиваючого апарату
(проведено більше 100 оперативних втручаннь)
· Тривалість операції – 10-20 хв
· Мінімальна крововтрата
· Зменшення інтенсивності та тривалості больового синдрому після операції
· Перебування в стаціонарі – 1-2 дні
· Швидке відновлення працездатності – до двох тижнів
ЯК ВИКОНУЄТЬСЯ ОПЕРАЦІЯ
Деартеризація гемороїдальних вузлів
Видалення гемороїдальних вузлів за допомогою степлера
Вигляд слизової після операції
Запропонований метод був застосований у лікуванні більше 100 хворих. В усіх пацієнтів були відсутні кровотечі в післяопераційному періоді та рецидив захворювання. Ускладнень у вигляді запалень, тромбозів та кровотеч не було.
Такі переваги, як майже повна відсутність больового синдрому в ранньому післяопераційному періоді, раннє відновлення працездатності в поєднанні з коротким періодом оперативного втручання та роботи хірурга в умовах мінімальної крововтрати, дозволяє нам отримувати вдячні відгуки від наших пацієнтів.
У пацієнтів з ускладненими формами геморою І-ІІ стадії ми пропонуємо малоінвазивні методики з використанням діодного лазера, лігування латексними кільцями, та операції з використанням ультразвукового скальпеля.
Обладнання для латексного лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів
Апарат для лазерної гемороїдектомії "Ліка-хірург"
Класифікація
Гостра анальна тріщина
Гостра анальна тріщина характеризується щілиноподібною формою з гострими рівними краями, дно її - це м'язова тканина. Гостра тріщина характеризується тріадою основних скарг: біль під час дефекації, спазм сфінктера, кров'янисті виділення з ануса.
Хронічна анальна тріщина
При відсутності лікування гострої анальної тріщини як наслідок переходить в хронічну анальну тріщину. Характеризується вище вказаними симптомами. Морфологічно: наявністю фіброзно-сполучнотканинної поверхні дна тріщини, сполучнотканинної складки(пограничний бугорок)
Гостра анальна тріщина
Обстеження:
-
Анамнез хворого
-
Візуальний огляд
-
Пальцеве обстеження
-
Зеркальне обстеження
-
Ректороманоскопія, колоноскопія
Лікування:
Гостра анальна тріщина:
-
безшлакова дієта;
-
ваночки з марганцовкою, корою дуба, ромашкою;
-
свічки(Анестезол, Анузол, Реліф, Ультрапрокт, Проктозан).
Хронічна анальна тріщина:
-
вище вказане консервативне лікування;
-
малоінвазивні методи: лазерна абеляція, кріодеструкція, інфрачервона коагуляція;
-
оперативні методи: висічення хронічної тріщини з низведенням П-подібного лоскута, доповнення-відкрита або бокова закрита сфінктеротомія.
Хронічна анальна тріщина
Параректальні нориці
Епітеліальний куприковий хід (синоніми: пілонідальна кіста, дермоїдна кіста, кіста куприка, пілонідальний синус) — вроджена аномалія шкіри та підшкірної жирової клітковини в крижово-куприковій ділянці
Симптоми захворювання:
• Біль в ділянці куприка
• Припухлість і почервоніння
• Гнійні виділення
Діагностика:
• Візуальний огляд
• УЗД підшкірно-жирової клітковини
• Пункція
Вибором лікування є оперативний метод:
• Розкриття гнійника з відстроченим зашиванням раневого дефекту
• Висічення єдиним блоком з підшиванням шкіри до дна рани
• Висічення єдиним блоком з глухим швом на проточному дренажі
Параректальні нориці є наслідком гострого парапроктиту
Параректальна нориця-це патологічний хід, що зв’язує запальну крипту анального каналу з параректальним простором(неповні нориці) або періанальною ділянкою(повні параректальні нориці).
Симптоми захворювання:
• Біль
• Припухлість
• Періодичне виділення гнійного вмісту
Класифікація параректальних нориць:
• Інтрасфінктерна
• Транссфінктерна
• Екстрасфінктерна(чотири ступені складності)
Оперативне лікування:
• Інтрасфінктерна нориця-висічення трикутним лоскутом основою до анодерми(операція Габріеля)
• Транссфінктерна нориця-висічення норицевого ходу до сфінктера з наступною резекцією запальної крипти з зашиванням сфінктера, або незведенням П-подібного лоскута. При вираженому запальному процесі проведення лігатури за Гіппократом.
• Екстрасфінктерна нориця-лігатурний метод за Гіппократом
Як підготуватися на візит до лікаря-проктолога?
Візит до проктолога НЕ накладає ніяких обмежень в прийомі їжі, проте, необхідно напередодні утриматися від вживання продуктів, що провокують метеоризм (підвищене газоутворення): молоко, капуста, чорний хліб, фрукти. Перед відвідуванням проктолога рекомендовано поставити дві очисні клізми зранку. Для клізм використовуйте тільки кип'ячену воду температурою 37о С, оскільки в прямій кишці вода всмоктується. Існує зручніший метод очищення прямої кишки - це мікроклізми (наприклад з готовим препаратом, який можна придбати в аптеці). Препарат випускається у вигляді готових спринцівок для одноразового введення. Його треба вводити в пряму кишку за 3-4 години до візиту до проктолога. Препарат діє протягом перших двох годин, при цьому пряма кишка повністю очищається.