top of page

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії 

На базі Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги функціонує відділення анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ), яке розміщене на першому поверсі в правому крилі лікарні.

  • Відділення створене в 1984 році і було розраховане на 6 ліжок. Анестезіологічну службу несли 7 лікарів. На сьогоднішній день у відділенні розгорнуто 12 ліжок. Колектив відділення становить 52 працівники, з них 18 лікарів (8 анестезіологів – з вищою категорією, 2 – з першою, 4 – з другою), та 36 осіб молодшого та середнього медичного персоналу згідно штатного розпису.​

Завідуючий вiддiленням

  • Відділення забезпечує цілодобову анестезіологічну допомогу населенню міста та області, анестезіологічну допомогу ургентним та плановим хворим. У ВАІТ ефективно лікуються  хворі із тяжкими та термінальними станами, проводиться підготовка до операційних втручань, яких у закладі щорічно проводиться біля 3500.  Для забезпечення якісного надання допомоги пацієнтам в ургентному і плановому порядку палати інтенсивної терапії обладнані дихальною та слідкуючою апаратурою. Анестезіологи у своїй роботі використовують   15 одиниць наркозно-дихальної апаратури, яка розміщена в палатах інтенсивної терапії та в операційних також є пульсоксиметри, кардіомонітори, багатофункціональні монітори, дефібрилятор-монітор, шприцеві насоси, кисневі концентратори. З останніх надходжень апаратури слід відмітити апарати штучної вентиляції легень Newport HT-50 (1 шт.), Drager Carina (1 шт.) та апарат для інгаляційного наркозу Leon (1 шт.), багатофункціональний монітор mINDRAY, пульсоксиметри Onyx, які широко використовуються в повсякденній діяльності відділення.​

  • На випадок масових поступлень з місць катастрофи для надання невідкладної допомоги передбачено запас протишокових медикаментів та розхідних матеріалів медичного призначення з розрахунку на 10 постраждалих.

  • В ВАІТ є 5 палат, реанімаційний зал, маніпуляційна, службові та побутові приміщення, забезпечене централізованою подачею кисню.

  • Лікувально-діагностична робота проводиться на основі нормативних документів, наказу № 303 Міністерства охорони здоров'я «Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби України», інструктивних листів міського та обласного управлінь охорони здоров'я, затверджених Міністерством охорони здоров’я стандартів та протоколів з надання медичної допомоги.​

  • Лікарі відділення регулярно підвищують свій професійний рівень беручи участь в національних та міжнародних з’їздах, науково-практичних конференціях.

  • Періодично на базі лікарні швидкої допомоги силами колективу відділення організовуються і проводяться переривчасті курси з анестезіології та інтенсивної терапії в рамках з’їздів обласного товариства анестезіологів.

  • У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії знаходиться банк крові. Завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії одночасно виконує функцію міського позаштатного анестезіолога.

  • За підсумками роботи в 2013 році відділення зайняло третє місце по основних показниках діяльності служби анестезіології та інтенсивної терапії закладів охорони здоров’я області. В червні 2010 року колектив відділення (завідувач відділенням Комар П.В.) був нагороджений грамотою обласної державної адміністрації.

  • Щорічно  1900 пацієнтів з різними патологіями покращують стан свого  здоров’я в палатах інтенсивної терапії. Окрім післяопераційних хворих, у відділенні найчастіше лікуються пацієнти з приводу шлунково-кишкових кровотеч, важких пневмоній, панкреатитів, важких поєднаних та множинних травм, ускладнених шоком. В лікування пацієнтів постійно впроваджуються згідно актуальних стандартів і протоколів з надання допомоги сучасні лікарські засоби. Проводяться сеанси екстракорпоральної детоксикації, зокрема плазмаферез, що дає помітний позитивний результат при проведенні інтенсивної терапії хворим в першу чергу з вираженим  інтоксикаційним синдромом.  При поступленні пацієнтів після ДТП, падіння з висоти чи з іншими тяжкими травмами, у відділенні з роками напрацьована схема чіткої взаємодії із спеціалістами суміжних спеціальностей, які тут же при поступленні долучаються до надання невідкладної спеціалізованої висококваліфікованої допомоги.

  • Завдяки впровадженню сучасних методів і стандартів лікування, щорічно, як доказ професіоналізму колективу відділення, відмічається зниження показників летальності.

  • Приділяємо увагу заходам боротьби з інфекційними ускладненнями та внутрішньолікарняною інфекцією. Тут вирішальне значення має санітарно-гігієнічний режим у відділенні, дотримання правил обробки та стерилізації інструментів, шовного та перев’язочного матеріалу, апаратури (в повсякденній діяльності персонал відділення дотримується Наказу Міністерства охорони здоров’я України  №221 від 07.07.2009 "Про затвердження Методичних рекомендацій "Очищення, дезінфекція та стерилізація наркозно-дихальної апаратури"), широке застосування одноразових інструментів та наборів. 

  • Щорічно лікарями відділення при анестезіологічному забезпеченні операційних втручань здійснюється понад 2500 знеболювань. Широко застосовуються методи реґіонарної анестезії. Так, при проведенні провідникової анестезії застосовуються сучасні методики пошуку нервових стовбурів електронейроміостимулятором. Використовуються сучасні місцеві анестетики. Завдяки спільному Українсько-Австрійському проекту в лікарні впроваджено методику низько потокової інгаляційної анестезії. При проведенні знеболювань, завдяки досвіду лікарів, відмічається низький відсоток ускладнень – 0,13%.

  • Лікарі відділення відвідують науково-практичні конференції республіканського та міжнародного рівнів, проходять стажування у провідних клініках України та світу та мають відповідні кваліфікаційні категорії.

bottom of page