Laparoscopy | likarnian1
top of page

Що таке лапароскопія?
Лапароскопія - це тип операції. У "відкритій" хірургії розріз робиться на шкірі. Це означає, що розріз може бути довжиною в кілька дюймів у животі. Лапароскопія - це спосіб робити операцію за допомогою невеликих розрізів (зазвичай не більше ніж на 1/2 дюйма). Лапароскопічна хірургія іноді називається "мінімально-інвазивною хірургією".

Як здійснюється лапароскопічна операція?
Лапароскопічна хірургія використовує спеціальний інструмент під назвою лапароскоп. Лапароскоп - це довгий, стрункий пристрій, який вставляється в область живота через невеликий розріз. До нього додається камера, яка дозволяє акушер-гінеколог (об-гінеколог) переглядати органи черевної порожнини та таза на електронному екрані. Якщо потрібно вирішити проблему, можна використовувати інші інструменти. Ці інструменти зазвичай вставляються через додаткові невеликі розрізи в черевній порожнині. Іноді їх можна вставити через той самий окремий розріз, зроблений для лапароскопа. Цей тип лапароскопії називається "одностороння" лапароскопія.

Які переваги лапароскопії?
Лапароскопія має багато переваг. Менш болю після лапароскопічної хірургії, ніж після відкритої абдомінальної хірургії, яка передбачає більші розрізи, тривалість перебування в лікарні та більше часу на відновлення. Відновлення від лапароскопічної хірургії зазвичай буває швидше, ніж відновлення після відкритої абдомінальної хірургії. Менші розрізи, які використовуються, дозволяють швидше зцілюватися і мати менше шрамів. Ризик зараження також нижче, ніж при відкритої хірургії.

Які ризики пов'язані з лапароскопією?
Лапароскопія може зайняти більше часу, ніж відкрита операція. Довший час під наркозом може збільшити ризик ускладнень. Іноді ускладнення не з'являються відразу, проте відбуваються через кілька днів до декількох тижнів після операції. Проблеми, які можуть виникнути при лапароскопії, включають в себе наступне:

Кровотечі або грижа (випинання, викликане поганим зціленням) на ділянках розрізу
Внутрішня кровотеча
Інфекція
Пошкодження кровоносної судини або іншого органу, наприклад шлунку, кишечнику, сечовому міхурі або сечоводі


Для яких хірургічних операцій можна використовувати лапароскопію?
Стерилізація туба може здійснюватися за допомогою лапароскопії. Лапароскопія також є одним з способів, за допомогою яких може бути виконана гістеректомія. У лапароскопічній гістеректомії матка відокремлюється зсередини тіла. Його можна видалити шматками через невеликі розрізи в черевній порожнині або вилучити в одній частині через піхву.

Які проблеми можуть бути використані для діагностики та лікування лапароскопії?
Лапароскопія може використовуватися для пошуку причини хронічного тазового болю, безпліддя або маси тазу. Якщо проблема виявлена, її часто можна лікувати протягом однієї операції. Лапароскопія також використовується для діагностики та лікування наступних захворювань:

Ендометріоз. Якщо у вас є ознаки та симптоми ендометріозу, а ліки не допомагають, можна рекомендувати лапароскопію. Лапароскоп використовується для спостереження всередині вашого тазу. Якщо знайдено тканину ендометріозу, її часто можна видалити протягом тієї ж процедури.
Фіброз-фіброз - це рост, який утворюється всередині стінки матки або поза межами матки. Більшість міоми є доброякісними (а не раками), але дуже невелика кількість - злоякісні (рак). Фіброміри можуть викликати біль або сильну кровотечу. Лапароскопія іноді може бути використана для їх видалення.
Кістка яєчника. Деякі жінки мають кісти, які розвиваються на яєчниках. Кісти часто зникають без лікування. Але якщо вони цього не роблять, ваша об-гінекологія може припустити, що вони видаляються з лапароскопією.


Ектопічна вагітність - лапароскопія може бути зроблена для видалення ектопічної вагітності.
Розлади тазової поверхні підлоги - Лапароскопічна хірургія може використовуватися для лікування нетримання сечі та пролапсу органів малого таза.
Рак - деякі види раку можна видалити, використовуючи лапароскопію.
Який вид полегшення болю використовується під час лапароскопії?
Лапароскопія зазвичай проводиться з загальною анестезією. Цей тип анестезії заставляє вас спати. У деяких ситуаціях замість загальної анестезії використовується регіональна анестезія. Цей тип анестезії блокує почуття в області вашого тіла, наприклад, область нижче вашої талії, так що не відчувається біль.

Що відбувається після процедури?
Після процедури інструменти та більша частина газу видаляються. Невеликі вирізки закриті. Вас буде перевезено в кімнату для відновлення. Ви будете почуватись сонцем протягом декількох годин. У вас може виникнути нудота від анестезії. Якщо у вас була амбулаторна хірургія, вам доведеться залишитися в приміщенні для відновлення, поки ви не зможете встати без допомоги та очистити сечовий міхур. Ви повинні мати когось, що приведе вас додому. Зазвичай ви можете йти додому в той же день. Більш складні процедури, такі як лапароскопічна гістеректомія, можуть вимагати нічного перебування в лікарні.

Що слід очікувати під час відновлення?
Протягом декількох днів після процедури, ви можете почувати себе втомленим і мати певний дискомфорт. У вас можуть виникнути біль у всьому розрізі вашої черевної порожнини та пупка. Трубка, введена в горло, щоб допомогти вам дихати під час операції, може викликати біль у горлі. Спробуйте горло пастирями або посипати теплою солоною водою. Ви можете відчути біль у плечі або спині. Ця біль пов'язана з невеликою кількістю газу, що використовується під час процедури, яка залишається у вашому животі. Він іде сам протягом декількох годин або днів. Якщо біль і нудота не зникають через кілька днів або стають гіршими, вам слід звернутися до свого об-гінеколога.

Як скоро після лапароскопії я можу відновити свою регулярну діяльність?
Ваша об-гінека повідомить вас, коли ви зможете повернутися до своєї звичайної діяльності. Для незначних процедур, це часто через 1-2 дні після операції. Для більш складних процедур, таких як гістеректомія, це може зайняти більше часу. Вам може бути сказано, щоб уникнути важкої активності та фізичних вправ.

Які ознаки чи симптоми слід спостерігати після лапароскопії?
Зверніться до свого ob-gyn негайно, якщо у вас є будь-які з наступних ознак або симптомів:

Лихоманка
Біль важка або погіршується
Важка вагінальна кровотеча
Почервоніння, набряк або випинання з розрізу
Оману
Неможливість позбутися сечового міхура
Словник термінів
Доброякісні: не рак.

Шийка матки: нижній, вузький кінець матки у верхній частині піхви.

Хронічна тазова боля: постійні болі в області тазу, що тривали принаймні 6 місяців.

Киста: Мішок або мішечок, заповнений рідиною.

Позаматкова вагітність: вагітність, при якій запліднене яйце починає рости в місці, відмінному від внутрішньої частини матки, зазвичай в одній з маткових труб.

Ендометріоз: стан, при якому тканини, яка звичайно лініями матки, виявляються поза межами матки, зазвичай на яєчниках, маткових трубах та інших тазових структурах.

Фібромізи: рости, як правило, доброякісні, що утворюються в м'язі матки.

Загальна анестезія: Використання ліків, які виробляють сон-подібний стан, щоб запобігти болю під час операції.

Гістеректомія: видалення матки.

Нетримання: нездатність контролювати тілесні функції, такі як сечовипускання.

Безпліддя: Умова, в якій пара не може завагітніти через 12 місяців без використання будь-якої форми контролю над народжуваністю.

Лапароскоп: інструмент, який вставляється через невеликий розріз для перегляду внутрішніх органів або проведення операції.

Лапароскопічна хірургія: тип хірургії, який використовує пристрій під назвою лапароскоп для перегляду внутрішніх органів або проведення операції.

Лапароскопія: хірургічна процедура, в якій інструмент під назвою лапароскоп вводиться в область живота через невеликий розріз. Лапароскоп використовується для перегляду органів малого тазу. Інструмент може використовуватися для операції.

Злоякісний ознака: термін, який використовується для опису клітин або пухлин, здатних вторгнутися в тканину та поширюватися на інші частини тіла.

Акушер-гінеколог (Об-Гін): лікар з особливими навичками, підготовкою та освітою в області здоров'я жінок.

Захворювання тазової поверхні: порушення, що впливають на м'язи та тканини, що підтримують органи малого таза; ці розлади можуть призвести до втрати контролю над сечовим міхуром або кишечником або викликати один або декілька органів малого тазу вниз (пролапс).

Пролапс органу таза: стан, при якому органи малого тазу, такі як матка або сечовий міхур, опускаються вниз. Це викликано ослабленням м'язів та тканин, які підтримують ці органи.

Обласна анестезія: використання препаратів для блокування сенсації в області тіла.

Трубчаста стерилізація. Метод жіночої стерилізації, в якому фаллопієві трубки зв'язані, смугові, обрізані, заклеєні електричним струмом, або заблоковані рубцевою тканиною, утвореної вставкою невеликих імплантатів.

Уретери: пара труб, кожен з яких проходить від однієї нирки до сечового міхура.

bottom of page