top of page
  • Writer's pictureVitaliy Floriyan

Реабілітація - це процес відновлення не лише фізичної активності, але й робота з проблемами ментального здоровʼя та больовими відчуттями.


Реабілітація - це процес відновлення не лише фізичної активності, але й робота з проблемами ментального здоровʼя та больовими відчуттями.


 Фантомний біль - це поширений стан серед пацієнтів, які відчувають біль, що локалізується на місці втраченої частини тіла. Він буває різним за тривалістю (від 1 секунди до кількох днів) та проявами (печіння, поколювання, свербіж, здавлювання, тягнучі відчуття). Зазвичай до шести місяців проходить, але у складних випадках може стати хронічним.


Виділяють дві теорії виникнення фантомного болю. Перша полягає у змінах, що відбуваються з нервовими закінченнями, які раніше іннервували втрачену кінцівку, а після ампутації можуть перетворюватись на больові відчуття. Друга теорія стверджує, що в процесі аномального росту нервових волокон у куксі можуть зʼявлятися нові нерви, які є причиною даного стану.


 Для подолання фантомного болю, у відділенні реабілітації лікарні швидкої допомоги працює ціла команда медичних фахівців. Фізичні терапевти та психологи застосовують різні методи, такі як медикаментозне лікування, фізичні вправи й активність, які сприяють відволіканню від болю. Також важливим є підбір зручного та правильного протезу й підготовка культі до нього.


Фантомні болі - це реакція вашого тіла на сигнали мозку, який ще не усвідомив змін, що відбулись. Не намагайтесь подолати це самостійно, розкажіть лікарю про свої відчуття. Разом із вами ми пройдемо та подолаємо цей шлях. Адже в нашому відділенні реабілітації ми працюємо заради того, щоб наші пацієнти повертались не лише до активного життя, але й наповненого змістами, радістю й задоволенням.6 views0 comments

Kommentare


bottom of page