top of page
  • Writer's pictureVitaliy Floriyan

У звʼязку зі значним погіршенням погодних умов, у лікарню швидкої допомоги звертаються все більше пацієнтів із загальним переохолодженням та відмороженням, які можуть поєднуватись в однієї особи.


У звʼязку зі значним погіршенням погодних умов, у лікарню швидкої допомоги звертаються все більше пацієнтів із загальним переохолодженням та відмороженням, які можуть поєднуватись в однієї особи.

Зона ризику: Найчастіше з даною проблемою стикаються люди, які перебувають в умовах підвищеної вологості, сирості, а також під впливом вітру та низької температури. У зону ризику потрапляють люди похилого віку, пацієнти із супутніми патологіями (цукровий діабет, захворювання судинного характеру), а також особи, які працюють на відкритому повітрі й тривалий час перебувають на морозі.

Інформаційна довідка: Загальне переохолодження - це невідкладний стан організму, який виникає під дією низьких температур та викликає зниження температури тіла людини нижче 35 °C. Призводить до розладів життєвоважливих органів й систем функціонування організму.

Відмороження - локальне ушкодження мʼяких тканин тіла у результаті дії низьких температур. Найчастіше потерпають частини тіла в яких найслабший кровотік - руки, фаланги пальців рук та стоп, а також вушні раковини. Обидва стани вимагають невідкладної спеціалізованої допомоги, оскільки можуть призводити до виникнення різного роду ускладнень (від пневмоній до ампутацій кінцівок).

У лікарні швидкої допомоги пацієнтам із переохолодженням надається вся необхідна медична допомога у приймально-діагностичному відділенні, включаючи реанімаційні заходи. Відмороження потребує спеціалізованої допомоги лікаря комбустіолога Ярослава Головатого. Проводиться діагностика ступенів ураження та подальша тактика лікування.

Важливо! Якщо у вас виникли ознаки загального переохолодження чи відмороження, не займайтеся самолікуванням. Без зволікання звертайтеся до лікаря у відділення лікарні швидкої допомоги, де вам буде надано кваліфіковану медичну допомогу лікаря комбустіолога, що дозволить зберегти ваше здоров'я та запобігти можливим наслідкам та ускладненням.

3 views0 comments

Commentaires


bottom of page