top of page
  • Writer's pictureVitaliy Floriyan

У лікарні швидкої допомоги успішно проводять нирковозамісну терапію пацієнтам з полікістозом, який займає 4 місце серед причини ниркової недостатності

Updated: Jan 10Інформаційна довідка:

Полікістоз нирок - генетично обумовлене захворювання, яке може призводити до ниркової недостатності. Воно проявляється утворенням чисельних кіст в паренхимі нирок. Головною причиною його виникнення є мутація в генах PKD 1 та PKD 2, що призводить до утворення анормальних клітин та, як наслідок формування кіст, які можуть поступово збільшуватись. Ризик успадкування становить 50% у випадку, якщо один з батьків хворіє на полікістоз. Виділяють два основних типи полікістозу нирок: аутосомно-домінантний, що проявляється в дорослому віці, та аутосомно-рецесивний, який можна діагностувати ще у немовлят.

Симптоми полікістозу можуть включати біль в області попереку, ниркові кольки, слабкість, зниження апетиту, спрагу та збільшення обʼєму нирок.

Історія Пацієнтки:

Пацієнтка А (вік 67 років) дізналась про своє захворювання досить пізно у віці 40 років. Його виявили під час УЗД, після скарг на проблеми з нирковими кольками.

«Мій батько хворів на полікістоз, тож це захворювання у мене спадкове. Наразі моя дочка теж має підтверджений даний діагноз. Протягом 20 років я лікувалась консервативно: дотримувалась спеціальної дієти, режиму пиття та приймала ліки, що знижували прояви інтоксикації організму. Коли мої показники стали критичними, мені запропонували розпочати нирковозамісну терапію у вигляді гемодіалізу.»

Тричі на тиждень пацієнтка А відвідує відділення гемодіалізу у лікарні швидкої допомоги. Стан пацієнтки задовільний, а вчасно проведена терапія допомагає продовжувати вести звичний стиль життя.

При підозрі на полікістоз нирок рекомендується звернутися до спеціаліста-нефролога та пройти обстеження. Дотримання рекомендацій лікаря й професійний медичний контроль сприяють позитивному прогнозу даного захворювання.

Консультація лікаря нефролога щодо гемодіалізу у лікарні швидкої допомоги можна отримати за телефоном: Нюнькіна Ольга Романівна тел. +3809831866297 views0 comments

Comments


bottom of page