top of page

Проект благоустрою

Опис проекту

 

      Кожен із нас хоче якісної медицини та щоб до нашого здоров'я ставилися відповідально . Це перш за все надсучасне медичне обладнання , затишні палати , бездоганно чисті процедурні , операційні  та колектив професіоналів однодумців . Люди в білих  халатах визначали обличчя лікарні в минулому , роблять це і сьогодні .

   Не менше важливо , щоб лікарня мала ще й досконалий зовнішній вигляд :

 облаштовану та озеленену територію , зручні під’їзні шляхи для машини екстреної медичної допомоги та технічних служб , зони відпочинку для пацієнтів лікарні , покращення стану атмосферного повітря , забезпечення безпечних умов пересування відвідувачів та персоналу .

3999-1905-us-scape-landscape-architects-

Обгрунтування бенефіціарів проекту

 

    Дотримання правил благоустрою території лікарні – запорука якісного комплексного підходу  до вирішення проблеми комфортного перебування хворого на стаціонарному лікуванні та максимально наближення цих умов до домашніх.

 

Проблема

 

    Територія лікарні є надзвичайно функціональна : тут розміщені два лікувальні корпуси ( центральний та інфекційний ) , бактеріологічна лабораторія , інформаційно – аналітичне відділення , архів , киснева , складські приміщення , гаражі .

      КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги»  по можливості оновлюється з кожним роком , а територія лікарні  не оновлюється  з радянських часів . Це лікарня для цілодобового надання екстреної спеціалізованої  медичної допомоги населенню . За рік у лікарні швидкої допомоги лікується біля 7 000 пацієнтів , з них містян – 80% (5550 чол.) , мешканці інших міст становлять відповідно 20% (1400 чол.) . Швидкою допомогою  доставляється  25 %  хворих (1730 чол.) .

    Для злагодженої роботи інфраструктури закладу щоденно завозять медикаменти , кисень , вивозять  за графіком побутові відходи , забирають білизну для прання . Зрештою , щоденно транспортують  хворих на медичних  каталках ,в  інвалідних візках  .

    В теперішньому стані  ця територія є не тільки  позбавленою  елементарних складових зовнішнього благоустрою , а ще й становить певну небезпеку  для пішоходів , пацієнтів лікарні , персоналу , відвідувачів , в тому числі , через пошкоджений рельєф проїзної частини  , тротуари теж спотворені ямами , бордюри без заїздів , відсутні пандуси , небезпечний водовід з проїзної частини.

      Це все створює незручності під час проїзду , переходів  , тому виникла потреба капітального ремонту під’їзних  шляхів КНП  «ТМКЛШД» та облаштування  прилеглої території .

 

Мета проекту.

 

Капітальний ремонт під’їзних шляхів , благоустрій подвір’я та території  довкола будівель лікарні згідно запропонованого проекту .

 

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

 

Заходи благоустрою згідно проекту «Капітальний ремонт під’їзних  шляхів  КНП «ТМКЛШД»  спрямовані , в першу чергу , на здійснення  відповідних  рішень з облаштування центральної проїзної частини , пішохідних  доріжок , пандусів , вуличного освітлення , створення зелених зон для  відвідувачі , що кожного дня проїжджають та проходять по цій території .

Результатом реалізації  даного проекту буде  не тільки покращення естетичного вигляду центрального заїзду , території навколо корпусів   та двору , його  озеленення та оздоблення , а ще й практична складова , пов’язана з зручністю під’їзду для машин екстреної  медичної  допомоги , автотранспорту з медикаментами , киснем ; з полегшенням та безпекою пересування пацієнтів , відвідувачів і персоналу лікарні , мешканців міста .

 

Для кого цей проект

 • Хворі та потерпілі , що перебувають на лікуванні ( лікарня на 215 ліжок)

 • Персонал лікарні ( 467 працівників)

 • Працівники центру екстреної медичної допомоги

 • Відвідувачі

 • Студенти ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського

 • Перехожі та мешканці міста

 •  

План заходів з реалізаціїпроекту

 

 1. Влаштування покриття центрального заїзду до лікарні в т.ч. посилення існуючого покриття та встановлення нового покриття .

 2. Влаштування підпорної стінки вздовж центрального заїзду

 3. Влаштування тротуарних доріжок пристосованих для медичних каталок та інвалідних візків .

 4. Проведення додаткового озеленення території лікарні : розчистити старі дерева , вирівняти нерівності рельєфу , що утворилися з плином часу , оновити в центрі подвір’я  квітник , завести відповідний грунт , висадити кущі , дерева , газонну траву .

 5. Облаштування вуличного освітлення .

 6. Встановлення лавок .

 7. Розмітка споруд згідно розміру прилеглої до корпусів території : проїзд для екстреної медичної допомоги , паркувальний майданчик , автостоянка .

 

Короткий опис проекту

  

Планується облаштування центрального заїзду  до лікарні і прилеглої території , що включає  влаштування покриття  центрального заїзду , створення пішохідних доріжок , а також озеленення території лікарні для зручності  під’їзду  машин швидкої допомоги та технічних служб , для полегшення  та безпеки пересування пацієнтів , відвідувачів  і персоналу  закладу  та мешканців міста .

iStock-512293553.jpg
t_1_shvidka.jpg
GettyImages_670157276.0.jpg
bottom of page