top of page

Травматологічне відділення 

  • Ортопедо-травматологічне відділення
    КНП ТМКЛШД м.Тернополя – це сучасне, передове відділення, розраховане на 65 ліжок.

  • Основним завданням травматологічного відділення є надання спеціалізованої травматологічної та ортопедичної допомоги всім пацієнтам які звернуться за допомогою  з наслідками травм, а також захворюваннями опорно - рухового апарату.

  • В лікуваннні хворих широко застосовуються різні види сучасного митодик при переломах кісток та пошкодженні мягких тканин, а саме: 

•    накістковий металоетеосинтез LCP- пластинами

•    інтрамедулярний остеосинтез блокуючими стержнями

•    остеосинтез міні-пластинами 

•    субтотальне ендопротезування кульшового суглобу при травмах у людей похилого віку

•    операції по відновленню пошкоджених сухожиль та нервів

•    застосування кісткової пластики при лікуванні "хибних" суглобів кісток;

•    застосування АЗФ (апаратів зовнішньої фіксації); 

•    реконструктивні операції на стопі при плоскостопості з вальгусною деформацією 1-го пальця;

  • Лікарі відділення мають змогу цілодобово надавати пацієнтам високоспеціалізовану допомогу. Травматологічне відділення розраховане на одночасне лікування 65 пацієнтів, протягом місяця лікарі відділення щоденно забезпечують цілодобову невідкладну допомогу .

  • В основі  роботи відділення лежить ургентна допомога, що є пріоритетним. Проте, потреба області  у планових та реконструктивних операціях на кисті та стопі  є не менш актуальною, тому кількість оперативних втручань на цих сегментах з відмінними  результатами є візитною карткою травматологічного відділення.

    На базі відділення працює кафедра  травматології та ортопедії з комбустіологією ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського.,яка надає консультативну допомогу. 

  • Окремою ланкою роботи  слід виділити хірургію зап’ястку та кисті-: ургентні та планові операції на карпальному суглобі та його стрктурах. Передовими досягненнями доцільно вважати застосування спейсерних протезів сухожиль з наступним заміщенням ауто трансплантатами, що дозволяє відновити працездатність травмованого сегменту.

  • В операційних відділення і травмпункту за рік виконується близько 1000 оперативних втручань на верхніх та нижніх кінцівках по ендопротезуванню кульшових суглобів, остеосинтезу, ортопедичних та мікрохірургічних операцій. Під час операцій застосовуються фіксатори, вітчизняних та закордонних фірм виробників («Zimmer», «Synthes», «Інтерлок», «Medi-metal», «Stryker» та інші). Для цього використ різні види навігаційного обладнання та ЕОП.

  • Розвивається новий напрямок протезування на рівні кисті та передпліччя з використання протезів суглобових поверхонь голівки променевої кістки вітчизняних та закордонних виробників.
     

  • Відділення співпрацює з приватним підприємством "Ортоклініка", яке розміщується поряд з травматологічним відділенням та забезпечує малоінвазивні втручання при різних захворюваннях та пошкодженнях суглобів.

  •  Молодим, але персективним напрямком, над яким працюють більше п’яти спеціалістів закладу є мікрохірургія. Ця галузь розширяє перспективи використання мікросудинних анастомозів у низці реконструктивних операцій, закриттю дефектів м’яких не тільки в травматологічних, а й в хірургічних хворих. Актуальність використання вільних та невільних повношарових клаптів є тепере приорітетом не тільки передових клінік м.Києва, а й обласних центрів.

  • Єдиним в області закладом, де виконуються планові реконструкції при  доброякісних пухлинах та вродженій патологіі у дорослих на рівні кисті і стопи є травматологічне відділення ТМКЛШД. Заміщення дефектів проводиться із застосуванням композитних матеріалів синтетичного та природного походження, а також аутологічними кістковими блоками на живильній артеріальній ніжці.

    Мікрохірургічна техніка не обмежується не лише  судинними анастомозами. Набуває популярності мікрохірургія периферичних нервів в ургентній травмі та планових реконструктивних втручаннях. Це дозволило вирішити давні дилеми з нейродистрофічними синдромами та застарілими пошкодженнями периферичних нервів. 

     

    Реконструктивна та естетична хірургія кисті і стопи дозволяє ліквідувати проблему контрактур Дюпюітрена або повздовжньої та поперечної розпластаності стопи та їх наслідків.

    У травматологічому відділенні за рік лікується біля 2000 пацієнтів, з них близько 1400 шляхом оперативного втручання.

    Лікарі відділення відвідують науково-практичні конференції республіканського та міжнародного рівнів, проходять стажування у провідних клініках України та світу та мають відповідні кваліфікаційні категорії.
     

зображення_viber_2023-01-23_10-10-41-342.jpg

Завідувач травматологічного відділення
Обаранчук Андрій Михайлович

photo_2022-06-23_09-54-40.jpg
photo_2022-06-23_09-54-38.jpg
photo_2022-06-23_09-54-42.jpg
photo_2023-01-30_17-13-23.jpg
bottom of page