Відділення  екстреної медичної допомоги

 •  Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги працює з січня 2018 року. До відділення приймаються пацієнти, яких доставлено бригадами швидкої медичної допомоги, за плановими направленнями лікарів лікувально-профілактичних закладів та пацієнтів, що звертаються за медичною допомогою до лікувального закладу в порядку самозвернення.

 •  Усім пацієнтам, у разі потреби, в умовах відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги цілодобово проводяться всі доступні лікувально-діагностичні маніпуляції, залучаються, з консультативною метою, лікарі-фахівці відповідного профілю. Пацієнти, яких доставлено бригадами ШМД (швидкої медичної допомоги) з невідкладними станами, негайно госпіталізуються до ВАІТ (Відділення анестезіології та інтенсивної терапії), реанімаційні заходи проводяться в реанімаційній залі ВАІТ черговим по відділенню лікарем-анестезіологом.

 •  Основні функції відділення:

 •  цілодобовий прийом пацієнтів, їх обстеження, уточнення діагнозу та надання  екстреної та невідкладної медичної допомоги згідно з локальними протоколами;

 •  планова госпіталізація пацієнтів у спеціалізовані відділення лікарні;

 •   сортування пацієнтів при масовому надходженні до лікарні у разі надзвичайних ситуацій;

 •  оформлення та ведення затвердженої нормативно – облікової медичної документації;

 •  проведення санітарно-гігієнічних заходів пацієнтам та направлення їх у профільні відділення згідно  встановленого діагнозу;

 •  збір інформації про рух пацієнтів у відділеннях стаціонару;

 •  взаємодія із службою екстреної медичної допомоги, органами поліції, іншими лікувально-профілактичними закладами міста та області;

 •  попередження внутрішньо-лікарняних інфекцій;

 •  інформування хворих про правила внутрішнього розпорядку лікарні та ознайомлення їх з правами та обов’язками пацієнтів;

 •  надання довідкової інформації родичам хворих;

 •  інформування СЕС у випадках звернення пацієнтів з підозрою на особливо небезпечні та інфекційні захворювання;

 •  подання інформації до відповідних органів, служб і установ у випадках передбачених чинним законодавством України.

 •  ВЕМД забезпечене необхідним медичним устаткуванням та медикаментами для надання невідкладної допомоги. Відділення несе цілодобову ургенцію за  такими профілями:  судинна неврологія, терапевтичні гострі стани, хірургічний(в тому числі опікові травми) та  нейрохірургічний профілі . Пацієнти поступають по скеруванню амбулаторій сімейної медицини, клініко- діагностичних центрів, поліклінік,  екстреної допомоги та по самозверненню .

 •  У ВЕМД хворі отримують якісну невідкладну  медичну  допомогу та діагностику, належний догляд та лікування, призначене кваліфікованим медичним персоналом,  із застосуванням сучасного медичного устаткування та новітніх технологій.

 •  Сучасне планування та розташування відділення дозволяє за короткий проміжок часу провести максимальну діагностику та вчасно надати допомогу ( УЗД-кабінет, лабораторія, перев`язочний кабінет знаходяться у відділенні). Протишокова палата та палата інтенсивної терапії облаштовані кардіо- моніторами, інфузоматами, пульсоксиметрами та забезпечені цілодобовою подачею кисню.

 •  Згідно положення про відділення - певна категорія пацієнтів ( важкохворі та складні для діагностики) можуть перебувати у відділенні  для встановлення діагнозу. Пацієнти , яким була надана допомога, і  вони не потребують подальшого лікування, виписуються на амбулаторне лікування за місцем проживання, їм надаються відповідні рекомендації.

Вінічук Марина Михайлівна

Завідуюча приймальним відділенням

Нейрохірургічна допомога в умовах Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги надається на сучасному рівні відповідно до світових стандартів пацієнтам міста Тернополя та Тернопільської області, а також пацієнтам які звертались за допомогою з сусідніх регіонів.

 

Хірургічна та консультативна допомога надається пацієнтам  з всім спектром патології центральної та периферичної нервової систем (гостра черепно-мозкова травма та її наслідки, травма хребта та спинного мозку, травма переферичних нервів, пухлини головного та спинного мозку, патології нервів та судин головного мозку, дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта).

 

З початку 2019 року в лікарні впроваджено близько 20 нових нейрохірургічних методик та операцій, які були використані та виконані вперше на території нашої області. Відповідно велика частина пацієнтів  вже сьогодні не потребує транспортування в спеціалізовані центри Києва, а можуть отримати допомогу в умовах Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги.

 

Для забезпечення високої якості операцій та впровадження сучасних малоінвазивних втручань в щоденній роботі використовується новітнє для нашого регіону та в деяких випадках і для України метеріально-технічне забезпечення в операційній, а саме - кавітаційний ультразвуковий аспіратор (для видалення пухлин центральної нервової системи з мінімізацією крововтрати та збереженням важливиго васкулярного русла), високошвидкісна система-дриль для проведення краніотомій та мікрохірургічних операцій на хребті (зменшує тривалість операції до 2-3 разів та забезпечує високу якість проведеного хірургічного втручання), операційне освітлення Berchtold,  С рентген арка (для навігаційних хірургічних втручань на хребті), система жорсткої фіксації голови та операціний стіл Maquet, ендоскопічна  стійка Richard Wolf, багатомодульна коагуляція, система для внутрішньочерепного моніторингу («золотий» стандарт ведення пацієнта з внутрішньочерпною гіпертензією, що дає можливість в комплексі врятувати життя пацієнта), моніторингу глибини наркозу з реєстрацією електроенцефалограми, ультразвуковий скальпель (зменшення крововтрати під час великих реконструктивних операцій на хребті), сучасні гемостатично-матричні та імплантаційні системи, вимірювання оксигенації мозку та локальної температури, комплекти мікронейрохірургічного інструментарію провідних світових фірм Aesculap, Weck, Codman, W.Mueller, Storz, R.Wolf, Medtronic. Всі операції  проводяться з використанням нейрохірургічного мікроскопу OPMI з можливістю відеотрансляції.  

 

Постійно в роботу впроваджуються нові методики лікування та хірургічні втручання. Лікарі нейрохірурги активно приймають участь в міжнародних конференціях та отримують відповідні навики в кращих клініках нашої країни та Європи (Німеччина).

IMG_8758.jpg